אוניקס

האוניקס היא אבן ממשפחת הקוורץ. בטבע מופיעה בעיקר בצבע שחור אך עשויה להופיע גם בלבן, ירוק, כחול, חום, ורוד כתום וצירופים שונים של צבעים אלו. האבן יכולה להשתבץ במגוון גדול מאוד תכשיטים כמו צמידים שרשראות וטבעות נשים ובמיוחד בטבעות גברים, במופע מט ובמופע מבריק.

אבן האוניקס נפוצה באזורים רבים בעולם מדרום-אמריקה דרך צפון אפריקה, מרכז אירופה ומזרח-אסיה.

האבן משמשת ליצור קמיעות בתרבויות רבות. ובעלת אנרגיה חזקה במיוחד וזו הסיבה שגברים בעלי עמדה ובתפקידים רמים נהגו לשבץ את האבן בטבעות ולענוד אותן כסמל לחוזק. האבן טובה מאוד לאנשים שחוו טראומה ומאפשרת להם להרגיע את הגוף ולחזור לשגרה, מרגיעה את המערכת העצבית הפאראסימפטטית האחראית על כל המערכות הפועלות עצמאית בגוף.
האנרגיה של האבן כל כך חזקה עד שהיא יכולה להשפיע על חוויה עמוקה ובלתי-שגרתית, אבן האוניקס עוזרת לחזור לשגרה, לעיתים היא תדחוק הצידה את הקושי כדי לאפשר תפקוד תקין למרות הטראומה. אבן האוניקס מחזקת את הריכוז ומאפשרת חיבור לאנרגיות גבוהות, מעמעמת תחושות צער, ואפשר להשתמש בה בתקופות בהן חייבים לתפקד מעשית, כמו בתקופות אבל. היא עוזרת למתן את הצער ולחזק את השליטה העצמית.
מבחינה אנרגטית האוניקס עוצמתית מאוד ומומלצת לשימוש אחרי חוויה חזקה שחווינו. היא עוזרת לנו לשמר אותה ויחד עם זאת לחזור לשגרה. בנוסף היא מאזנת את השליטה העצמית ומומלצת לאנשים הנמצאים בתקופת אבל, צער או תקופה קשה אחרת שגרמה להם לצאת מאיזון. בתרבות הסינית מאמינים כי היא מומלצת לאיזון היין והיאנג.
האוניקס השחורה מאוד פופולארית בהקלה על פחדים, לחץ, דיכאון וייאוש.
תכונתה העיקרית של האוניקס היא היותה מקרקעת. עבודת הקרקוע שלה נעשית בצורה חזקה , ומיוחסת לזריקת גון של אנייה לייצוב. האוניקס בעיקר מתאימה לאנשים שמרגישים כי הקרקע נמשתה מתחתם.
האוניקס טובה מאוד לאיזון הורמונלי. לאבן האוניקס שלל צבעים החל מלבן, בג׳, אפור, ירוק, כתמתם ושחור .
יש לה את היכולת לאזן בין הנשי לגברי ובכך משפיעה על המערכת ההורמונלית. היא מצליחה לחזק אצלנו החלטות שקולות ואף מגנה עלינו. היא מאין עוגן שמחזיר אותנו אל הקרקע ומתאימה גם לאנשים שצריכים את החזרה הזו כלומר אנשים שקצת מתקשים להתנהל ביומיום וזקוקים לעוגן וליציבות, לעיתים קרובות אנשים שאנחנו מכנים “מעופפים” זקוקים לאוניקס ליישב אותם ולעגן אותם לקרקע.