אבני חן ורפואה

אבני חן

כבר לפני אלפי שנים התקשטו הקדמונים באבני חן, עצם הקישוט לא נבע מהצורך להתקשט אלא מצורך עמוק יותר, צורך אנרגטי רפואי.
בזמנים בהם הרפואה לא הייתה קיימת או יותר נכון הסתמכה יותר על רפואה טבעית ושימוש בצמחים ובמינרלים לא נהגו לבלוע תרופות ורוב הסימפטומים טופלו באמצעות אבנים שהם בעצם מינרלים – אבני חן שנוצרים בטבע, כל מינרל וצורת היווצרותו הייחודית.
ברמה המולקולרית מדובר על תנאים בהם מתגבשים מינרלים בסביבות שונות כמו ים רדוד, ים עמוק ואגמים בעלי הרכב מלחים ייחודי, חלקם אף נוצר במעבה האדמה בתנאי חום ולחץ גבוהים, תנאים אלו גורמים להתגבשות מספר מינרלים יחד וליצירת אבני חן ייחודיות בהתאם למרקם המינרלים במקום, ולכן נוכל למצוא אבני חן מאותו הסוג אך בהרכב שונה ברחבי העולם, חלקם בנקיים יותר וחלקם מעורבים במינרלים נוספים.
אז מה בין מינרלים לרפואה ולאנרגיה?
ידוע לכולם כי לחות באוויר משפיעה על מצב הרוח שלנו, מדוע ? הסיבה פשוטה יונים שליליים באוויר מרגיעים אותנו ולכן סביבה של מים מצליחה לגרום לרגיעה של הגוף והנפש, כך גם אבני החן הן משפיעות על סביבתן מעצם היותן מולקולות בעלי כוחות משיכה ודחייה כמו בכל אטום. עד כאן הרקע התאורטי לעניין ההשפעה של האבנים.
וכן מתחיל הסיפור של ניסוי וטעייה, בעת הקדומה נראו מינרלים – אבני חן אלו ייחודיים ובעלי צבעים מיוחדים, הם סיקרנו את הקדמונים וחלקם ענדו אבני חן בשל ייחודם או הפיקו מהם צבעים בהם צבעים שקישטו את גופם, חלק מהצבעים דחו מעל גופם טפילים וחלקם העניקו לעור רעננות, זו אחת הסיבות שעד היום חלק מהמינרלים משמשים אותנו לתעשיית האיפור.
ומכאן הדרך הייתה מאוד קצרה לנכס לכל אבן ייחודיות בתכונותיה המרפאות, ואז החלו הקדמונים בעיטור גופם באבני חן לא רק בשל ייחודם אלא גם בשל ההשלכות של אבנים אלו על גופם, בריאותם והאנרגיה העוטפת אותם.
רופאים סינים ושמנים מעמים שונים אימצו את האבנים וטיפלו באמצעותם בבני שבטם והתוצאות העידו על הצלחות, ומאז העולם המודרני החל לאמץ אבני חן אלו גם כטיפול אנרגטי בהתאם לתורות קדומות וגם כתכשיט.

תגובות

תגובות